Vybarvený běh v červnu nebude, město by ho chtělo uspořádat v srpnu

09.05.2020 07:12

KROMĚŘÍŽ - Pandemie koronaviru postupně ruší či mění termín řady akcí, výjimkou není ani Vybarvený běh, jehož pátý ročník byl plánován na 13. června.
„Je zřejmé, že v tomto termínu nebude možné akci tohoto typu konat. Pokud to ale situace jen trochu dovolí, rádi bychom Vybarvený běh uspořádali v polovině srpna,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.
V pátek 14. srpna by tak proběhl první blok koncertů. Vybarvený běh a druhá část koncertů by se konal v sobotu 15. srpna.

 „Pokud však vláda nepovolí festivalové akce ani přes prázdniny, budeme nuceni odložit pátý ročník Vybarveného běhu až na příští rok. Již zakoupené registrace zůstávají v platnosti. Aktuální vývoj mohou lidé sledovat na webu www.vybarvenybeh.cz a na facebooku. Děkujeme všem aktivním účastníkům i divákům Vybarveného běhu za pochopení a za přízeň,“ doplnil vedoucí radničního odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna.

Vybarvený běh si klade za cíl přitáhnout k aktivnímu pohybu i ty, kteří se mu vyhýbají. Nejde v něm o čas ani pořadí, ale o zábavu a barvy.

„Podle plánu by se letos účastníci Vybarveného běhu měli opět proběhnout Vodní ulicí v centru města, která byla v minulých dvou letech rekonstruována. Trasa běhu by tak měla být proti loňsku delší. Místo 4,5 kilometru si lidé, kteří poběží obě kola, dají kilometrů šest,“ řekl Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž