Vsetínští zastupitelé vyhlásili druhé kolo programu pro obnovu staveb

16.07.2020 11:20

VSETÍN – Z důvodu nevyčerpání všech financí z dotačního programu pro obnovu staveb pro rok 2020 vyhlásili v červnu vsetínští zastupitelé jeho druhé kolo. Pro další žadatele je vyčleněno v městské kase 377 tisíc Kč.
„V rozpočtu města Vsetín pro rok 2020 byla na dotační program na obnovu staveb vyčleněna částka 400 tisíc korun. V prvním kole programu byl podpořen jeden žadatel, který vyčerpal necelých 23 tisíc. Chceme pobídnout majitele domů v centru, aby udržovali své budovy v dobrém stavu a proto plánujeme rozdělit i zbývající finance,“ vysvětlil starosta Vsetína Jiří Růžička.
„Cílem programu je podpořit obnovu staveb v centru Vsetína, a to jak nemovitých kulturních památek a staveb na území jejich ochranných pásem, tak staveb bez památkové ochrany, které jsou součástí zástavby města a dotváří a doplňují původní historickou zástavbu a prezentují se ve veřejném prostoru,“ sdělila tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.
Žadatel může být jak fyzická, tak i právnická osoba, která je vlastníkem nemovitosti ve vybrané části města, konkrétně na Dolním náměstí, Horním městě a Smetanově ulici.
Podporovány budou opravy fasád, zateplení, nátěry, výměna výplní otvorů a restaurování kulturních památek nebo jejich částí. Žádosti lze podat v termínu od 3. 8. do 14. 8. 2020.

Zdroj a foto: Měú Vsetín