Vsetínští zastupitelé vydali první omezení k nové spalovně

26.06.2019 16:40

VSETÍN - Pokud se postaví ve Vsetíně nová spalovna, nebude se v ní zpracovávat jiný odpad než z ORP Vsetín. Takové je usnesení vsetínského zastupitelstva, které bylo přijato na zasedání v pondělí 24. června.

„Jde o vzkaz soukromému investorovi, že si nepřejeme, aby se do Vsetína vozil odpad z měst a obcí, které nepatří do našeho správního obvodu,“ prohlásil starosta Jiří Růžička. Dodal, že bod týkající se odpadů pro možnou novou spalovnu byl do programu zastupitelstva zařazen už na jeho počátku a provázela jej rozsáhlá diskuze.

„Spalovna, kterou plánuje postavit soukromá firma Zásobování teplem Vsetín, je aktuálně ve městě velkým tématem. Radnice již investora vyzvala, aby předložil veškerá fakta ke stavbě, zejména s ohledem na její vliv na životní prostředí a ceny odpadů a tepla. Investor přijetí požadavku potvrdil a je připraven ke spolupráci,“ uvedla tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.
„V tuto chvíli tedy čekáme na slíbené informace, stejně tak na závěry šetření EIA, které má zjistit vliv plánovaného zařízení na životní prostředí. Výsledky se očekávají ke konci letošního roku,“ sdělil starosta Vsetína.

Radnice, která ještě nezaujala k nové spalovně konečné stanovisko, zřídila na svých webových stránkách www.mestovsetin.cz odkaz, kde soustřeďuje veškeré dosud známé informace k projektu. Umístěn je hned na úvodní straně.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ