Vsetínští zastupitelé schválili pomoc podnikatelům

07.05.2020 07:20

VSETÍN – Program na podporu podnikání ke zmírnění následků škod vzniklých v souvislosti s krizovými opatřeními za nouzového stavu v roce 2020 schválili vsetínští zastupitelé a jako formu pomoci restauracím a hotelům zrušili pro letošní rok poplatek za předzahrádky a poplatek z pobytu.
„Naší snahou je pomoci těm, kteří byli nuceni uzavřít provozovny v rámci krizových opatřeníVlády ČR,“ sdělil starosta Jiří Růžička. „Rada města již v březnu schválila odpuštění nájmů pro podnikatele, kteří museli uzavřít provozovny v městských prostorách, nyní jsme se rozhodli podpořit ostatní, jež nemohli provozovat svou činnost, a to formou dotace na úhradu měsíčního nájemného,“ dodal starosta.
„Program je určen pro fyzické a právnické osoby, jejichž provoz byl uzavřen nařízením Vlády ČR, sídlí na území Vsetína, jejich obrat za předchozí účetní období nepřesáhl čtyři miliony korun, mají uzavřenou nájemní ,“ poznamenala tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.
„Zastupitelé jednomyslně schválili návrh vyčlenit z rozpočtu částku dva miliony korun, která bude mezi žadatele rozdělena poměrně dle výše nájemného a měla by být vyplacena do konce července. Maximální výše dotace pro jednoho podnikatele bude 20 tisíc korun. Musím také zmínit, že mě těší jednomyslná podpora programu zastupiteli napříč politickým spektrem,“ uzavřel Růžička.
Žádosti bude radnice přijímat přes datovou schránku nebo emailem od 7. 6. do 14. června.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Vsetín