Vsetínský zámek byl plný řemesel

12.10.2019 09:07

VSETÍN - Prostory vsetínského zámku i prostranství před ním obsadili v úterý 8. října studenti a pedagogové Střední odborné školy Josefa Sousedíka, kteří zde připravili akci nazvanou Zámek plný řemesel.

„Po celý den bylo možné vidět ukázky jednotlivých řemesel, která se na SOŠ Josefa Sousedíka vyučují. Jde o tři obory s maturitou, a to Mechanik seřizovač, Gastronomie a Autotronik a dále Kuchař číšník, Cukrář, Mechanik opravář motorových vozidel, Obraběč kovů, Instalatér, Truhlář, Tesař, Zedník, Opravář zemědělských strojů a Elekrikář – silnoproud,“ sdělila tisková mluvčí v seinské radnice Jana Raszková. 
„Cílem každoroční akce je přiblížit veřejnosti činnost školy a seznámit návštěvníky s různými řemesly, která u nás vyučujeme, ale i se zajímavými volnočasovými aktivitami, jimž je možné se u nás věnovat,“ uvedl ředitel školy Marek Wandrol s tím, že během dne navštívili zámek žáci základních škol, děti ze škol mateřských, ale i bývalí absolventi či rodiče budoucích středoškoláků. 

Hlavně pro starší školáky ze sedmých či osmých tříd mohou být ukázky jednotlivých řemesel inspirací do nedaleké budoucnosti, kdy se budou rozhodovat o své profesi. Podívat se mezi studenty přišli také Tomáš Sousedík, vnuk Josefa Sousedíka, po němž je škola pojmenována, starosta Jiří Růžička a místostarostové Tomáš Pifka a Pavel Bartoň, kteří byli překvapeni šikovností a zručností studentů jednotlivých oborů.

Vlastimil Langer
Foto: www.mestovsetin.cz