Vsetínský stadion Na Lapači se dočkal nových ochranných skel

06.02.2020 14:15

VSETÍN - Dosavadní nadstavby mantinelů měly na delších stranách kluziště (s výjimkou střídaček, kde nebyla žádná) výšku 0,9 metru. To neodpovídalo platným pravidlům pro nejvyšší hokejové soutěže. VHK ROBE Vsetín tak byl nucen pro každou sezonu Chance ligy žádat o udělení výjimky, jinak by domácí zápasy musel hrát na jiném stadionu.

„Aby se tato situace už do budoucna neopakovala, zastupitelé rozhodli nadstavby mantinelů z tvrzeného skla nahradit novými o standardní výšce 1,8 metru po dlouhých stranách kluziště a 2,4 metru po kratších stranách, tedy za oběma brankami. Výměna proběhla během prvního únorového víkendu. Z městského rozpočtu jsme do ní investovali necelých 600 tisíc korun,“ uvedl starosta Vsetína Jiří Růžička.

Zvýšení ochranných skel má podle starosty také pozitivní vliv na plynulost hry během hokejových zápasů a zejména na bezpečnost diváků. „Případů, kdy puk vyletí mimo hrací plochu do hlediště, jistě ubude. A tím pádem i zranění diváků,“ doplnil Růžička s tím, že jen v aktuálně probíhající sezoně při hokejových zápasech Na Lapači utrpělo zranění po zásahu pukem na deset fanoušků.

Rudolf Maňas

Ilustrační foto: Archiv KNZ