Vsetínský dům kultury v srpnu s novým sociálním zařízením

04.08.2018 10:37

VSETÍN - Město Vsetín opravuje v domě kultury se ve foyeru u velkého sálu a ve foyeru v prvním podlaží hygienická zařízení. „Práce začaly v květnu a skončit mají17. srpna. Návštěvníkům objektu jsou po dobu oprav k dispozici jen toalety při vstupu do restaurace,“ informovala tisková mluvčí vsetínské radnice Alexandra Buršíková.

„Hygienická zařízení, nacházející se ve foyeru domu kultury a také u galerie, zůstanou po provedené rekonstrukci na stejných půdorysech. Uvnitř ale dochází k zásadním změnám,“ řekl stavební technik úřadu Petr Findejs.  

Po demontáži zařizovacích předmětů a instalací, vybourání příček, obkladů a dlažeb celý prostor získal nové velkoformátové dlažby a obklady, instalována je nová sanitární technika, jednotlivé WC kabiny jsou odděleny už ne zděnými příčkami, ale stěnami z lamina, stejně jako místa u pisoárů. Na nové konstrukce jsou použity moderní materiály s důrazem na odolnost a estetiku. Součástí prací jsou také nové rozvody zdravotechniky, vodoinstalace a kanalizace, úprava rozvodů ústředního topení a výměna radiátorů, nové rozvody elektroinstalace včetně osvětlení, instalace nových kazetových podhledů, úprava vzduchotechniky, vybavení mýdelníky, osušovači rukou, zrcadly, věšáky a dalším zařízením.

Stavební společnost Keramo D – Dohorák provedla demontáže stávajících rozvodů a bourací práce. „Jsou hotovy nové rozvody elektroinstalace, vodoinstalace a kanalizace. V těchto dnech probíhá pokládka keramické dlažby a keramických obkladů. Zároveň jsou prováděny montáže kazetových podhledů,“ vylíčil Petr Findejs.

„Oprava havarijního stavu pánských a dámských toalet bude město stát téměř čtyři miliony korun. Všechny práce probíhají dle časového plánu. To znamená, že 17. srpna bude již vše dokončeno a nově opravené toalety budou k dispozici návštěvníkům domu kultury,“ sdělila místostarostka Simona Hlaváčová.

Vlastimil Langer

Foto: www.mestovsetin.cz