Vsetínské strážníky zaměstnávají i cesty s opilci na záchytku

17.07.2020 11:55

VSETÍN – Celkem 32 osob odvezli vsetínští strážníci v loňském roce do protialkoholní záchytné stanice. Vyplývá to z výroční zprávy za loňský rok, kterou na konci června přednesl ředitel městské policie Patrik Pecina zastupitelům.
„Jedenatřicet osob nekontrolujících své jednání v důsledku požití alkoholu či jiných návykových látek skončilo v Kroměříži a jeden dokonce až v Olomouci, neboť v Kroměříži ‚měli plno‘. Pro některé z hříšníků byl pobyt na záchytce premiérou, je však i řada těch, kteří se tam ocitají opakovaně,“ stojí ve zprávě.
„Kompletní transport osoby do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži, která je vzdálena zhruba 70 kilometrů, trvá přibližně čtyři hodiny a zaměstnává dva strážníky. O ně je pak oslaben výkon hlídkové služby ve městě,“ informoval Patrik Pecina s tím, že po dobu absence strážníků kooperuje městská policie s obvodním oddělením Policie České republiky. Tato spolupráce podle něj naštěstí funguje.
Počet výjezdů na „záchytku“ loni po pěti letech, kdy se pohyboval pod třiceti případy, opět tuto hranici překonal. Strážníci v loňském roce provedli i řadu plošných i běžných kontrolních akcí zaměřených na dodržování zákazu podávání alkoholu osobám mladším 18 let, přičemž odhalili 17 mladistvých pod vlivem alkoholu.

„V těchto případech jsou informováni rodiče nezletilých, ale i orgán sociálně právní ochrany dětí, který provádí další zákonná opatření. Represivní kroky jsou podnikány i proti těm, kteří dětem alkohol prodali?“ sdělila tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.
Ne vždy je místem, kde mladiství alkohol požívají, některá z restaurací. Podle Peciny je právě léto obdobím, kdy děti často v partách popíjejí v přírodě či na jiných místech. „Máme vytipovánu řadu míst, která nyní budeme častěji kontrolovat,“ uzavřel Pecina. 

Vlastimil Langer
Zdroj: Měú Vsetín
Ilustrační foto: Archiv KNZ