Vsetínské kulturní léto začíná již tento čtvrtek

10.06.2020 08:32

VSETÍN - Ve Vsetíně zahájí sérii letních koncertů o měsíc dříve, než tomu bývalo v předchozích letech. „Dům kultury Vsetín plánuje první hudební produkci Vsetínského kulturního léta na čtvrtek 11. června, a to vždy od 19 hodin na Dolním náměstí. Program pak poběží včetně projekcí letního kina i po oba letní prázdninové měsíce,“ sdělila tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.

„S ohledem na velké množství zrušených akcí z důvodu protipandemických opatření, a tím pádem i celkovým omezení kulturní sféry, chceme dřívějším startem letních venkovních koncertů podpořit kulturu ve Vsetíně a znovu společensky oživit centrum našeho města,“ uvedla Petra Vaňková, jednatelka Domu kultury Vsetín.

Vsetínské kulturní léto otevře 11. června vystoupení Zvonků Dobré zprávy z Kateřinic a po každý čtvrtek nabídne celkem 13 hudebních interpretů a kapel různých žánrů. S ohledem na dodržení vyhlášky o nočním klidu bude na hudební produkci navazovat letní kino, které ale program doplní až od měsíce července a srpna.

„Novinkou letošního Vsetínského kulturního léta by mělo být zkvalitnění podmínek pro účinkující v podobě nového pojízdného pódia, které město Vsetín pořídilo. S dodavatelem se vynasnažíme, aby už i červnové koncerty mohly proběhnout na nových hudebních prknech,“ přiblížil místostarosta Pavel Bartoň. 

Koncerty Vsetínského kulturního léta a promítání letního kina se uskuteční jen v případě příznivého počasí. 

V průběhu tří měsíců konání se na vás každý čtvrtek těší Žamboši, CM Mirka Urubka, Ciment, kapely Docela a Ledaco, Dareband, Bulletproof Puppets, Gympleři, Pavel Tabásek a Partyja, Noca, Bolek Vjaclovský a JazzHec.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Vsetín