Vsetínská radnice vyzývá bikery, aby nerozdělávali v aréně ohně

28.04.2020 07:11

VSETÍN - Představitelé města Vsetín a společnosti Městské lesy Vsetín upozorňují návštěvníky Bike arény Vsetín (BAV), aby upustili od rozdělávání ohňů v této lokalitě. V opačném případě se dopouštějí porušení zákona.

„Většina trailů BAV vede lesními porosty ve správě Městských lesů Vsetín. Jejich hospodář Stanislav Gajdošík musel v minulých dnech likvidovat ohniště v lokalitě Poloma,“ informovala tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková. 
„To samé mě nyní čeká například na Křížovém, Mraznici či Drastihlavě,“ uvedl Gajdošík.

Zákon přitom jasně zakazuje rozdělávání ohňů v lesích mimo vyhrazená místa a také do vzdálenosti padesát metrů od lesních porostů. 
„Někteří nezodpovědní návštěvníci bike arény toho bohužel nedbají. Nejenže se tím vystavují nebezpečí sankce, ale také za panujícího sucha a často větrného počasí svým jednáním riskují vznik rozsáhlých požárů,“ uvedl místostarosta Pavel Bartoň. 
„Chtěl bych všechny návštěvníky bike arény vyzvat, aby se chovali zodpovědně a táboření při ohni se věnovali jen na místech, která jsou k tomu určená. Rozhodně tedy ne v lesích,“ dodal místostarosta.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Vsetín