Vsetínská radnice upozorňuje řidiče na omezený průjezd Smetanovou ulicí

12.05.2020 07:48

VSETÍN – Řidiči v centru Vsetína musí dnes a zítra počítat  s dopravním omezením. Vynutí si je oprava kanalizačních poklopů ve Smetanově ulici, kterou bude provádět společnost Vodovody a kanalizace (VaK) Vsetín.

„Motoristé by tak měli věnovat řízení vozidel zvýšenou pozornost a sledovat přenosné dopravní značení, jež se bude během zmíněných dnů měnit. Poklopy jsou podle informací ředitele VaK Vsetín situovány v úseku Smetanovy ulice od domu č. p. 1334 (bývalá samoobsluha Koloniál) po dům č. p. 669, restaurace na Pančavě,“ informovala tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková. 

„Práce budou postupovat ve čtyřech etapách vždy v krátkém pracovním úseku o délce kolem třiceti metrů,“ přiblížil postup prací Pilař s tím, že pro zajištění prací bude místo stavby, tedy příslušný úsek ulice Smetanova, zcela neprůjezdný. Uzávěra bude označena přenosným dopravním značení. Dopravní křížení s ulicí Smetanovou bude vždy průjezdné s místním omezením. 

Parkoviště u obchodního domu Jednota zůstane v provozu, ale vjezd na něj ze Smetanovy ulice bude možný vždy pouze z jednoho směru. Ulicí Svárov bude v úseku mezi ulicí Nádražní a Smetanovou možné projet obousměrně, přičemž v ní bude omezeno stání vozidel.

„Provedení oprav je závislé s ohledem na technologické postupy na vhodné klimatické podmínky,“ upozornil ředitel VaK Vsetín a dodal, že práce budou spočívat ve vyřezání poklopu, jeho výměně a doasfaltování.

„Komunikace bude vždy uzavřena pouze na nezbytně nutnou dobu. Po dobu technologické přestávky bude doprava uvolněna a pouze na poklop bude umístěn dopravní kužel pro zabránění vjezdu na něj,“ uzavřel Roman Pilař.

Radnice žádá motoristy o pochopení a zvýšenou pozornost při sledování přenosného dopravního značení.

Vlastimil Langer
Zdroj: MěÚ Vsetín
Ilustrační foto: Archiv KNZ