Vsetínská radnice organizuje nákupy pro seniory

29.10.2020 07:52

VSETÍN - Stejně jako na jaře, organizuje vsetínská radnice nákupy a dovoz léků pro osamělé seniory a invalidní důchodce. Možnost donášky nákupů mohou využít osamělí senioři a invalidní důchodci od úterý 27. října.
„Jsme si vědomi, pro že pro mnohé z nich je problémem zajistit si nákup základních potravin. Ne každý má možnost požádat o pomoc rodinného příslušníka. Právě osamělým seniorům a invalidním důchodcům proto město ve spolupráci s dobrovolníky nabízí dodávku potravin, stejně jako v době nouzového stavu na jaře,“ sdělil starosta Jiří Růžička s tím, že radnice spustila kromě linky pro ty, kteří chtějí nakoupit, také telefonní linku, na níž se mohou hlásit dobrovolníci ochotní pomoci sociálnímu odboru s nákupy.
„Během jarního nouzového stavu se na Odbor sociálních věcí přihlásilo na 80 dobrovolníků. Od jara se však mohla v jejich životě spousta věcí změnit, proto tvoříme novou databázi dobrovolníků. Občané, kteří mají zájem pomáhat, mohou zavolat ve všedních dnech od 8 do 13 hodin na telefonní číslo 739 243 808 a domluvit podrobnosti,“ řekla vedoucí Odboru sociálních věcí Anna Blechová.
Služba je zdarma, její příjemci zaplatí pouze hodnotu nákupu.

Vlastimil Langer

Zdroj: Měú Vsetín
Ilustrační foto: Archiv KNZ