Vsetínská radnice oceňuje úspěšné maturanty

23.06.2020 14:14

VSETÍN - Finanční dary a také květiny převzali v pondělí 22. června ve vsetínské radnici z rukou starosty Jiřího Růžičky nejúspěšnější čerství absolventi Masarykova gymnázia,  Střední zdravotnické školy a Střední odborné školy Josefa Sousedíka.

„V pondělí 29. června pak budou oceněni maturanti ze Střední průmyslové školy strojnické a ze Střední školy Kostka,“ uvedla tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.

„Chtěl bych vám, ale i vašim rodičům a pedagogům pogratulovat k úspěšnému zakončení studia. Letos jste měli kvůli koronavirové krizi situaci mnohem složitější než vaši předchůdci. Vy jste ji bravurně zvládli. Za to vám všem patří velký obdiv,“ pogratuloval přítomným starosta Jiří Růžička.

Slavnostní dopoledne podtrhla svým zpěvem Kamila Polonyová, kterou na klávesy doprovázel Daniel Jakubík.

Studenty, kteří finanční dar obdrželi, si vybrala každá střední škola samostatně. Obálky s finančními dary tak převzali ti absolventi, kteří po celou dobu studia vykazovali vynikající studijní výsledky nebo reprezentovali svoji školu a město Vsetín v nejrůznějších soutěžích, ať už technického, uměleckého, sportovního či humanitního zaměření.
„V letošním roce bude radnicí oceněno celkem 49 čerstvých maturantů, na odměny pro ně vyčlenili radní 40 tisíc korun,“ dodala tisková mluvčí.

Oceňování nejlepších absolventů středních škol se stalo ve Vsetíně příjemnou tradicí. Vzhledem k vládním omezením společenských akcí v souvislosti s pandemií koronaviru nemohli studenti poděkování od vedení města absolvovat tak, jak je zvykem, v kině Vatra za přítomnosti ostatních spolužáků a rodinných příslušníků, nýbrž v komorním prostřední obřadní síně vsetínského městského úřadu.

Zdroj a foto: MěÚ Vsetín