Vsetínská nemocnice nabírá nové dárce krve

08.09.2020 16:03

VSETÍN- Na nábor nových dárců krve, ale i podporu dárcovství obecně je zaměřena akce, která se uskuteční ve středu 9. září v prostorách Hematologicko-transfuzního oddělení Vsetínské nemocnice.
„Přijďte i Vy darovat tuto nenahraditelnou tekutinu, která bude pomáhat zachraňovat životy. Budeme rádi, pokud se předem přihlásíte na tel. č. 571 818 605. Odběr je od 6.30 hodin, prvodárce registrujeme do 8.30 hodin. K dárcovství obyvatele regionu zve Nadační fond NADĚJE v rámci projektu 450 ml naděje. Právě takové je množství krve, které se dobrovolným dárcům odebírá,“ žádá veřejnost Lenka Plačková, tisková mluvčí nemocnice.

Projekt 450ml NADĚJE::
je primárně zaměřen na získávání bezplatných prvodárců krve pro transfuzní oddělení nemocnic po celé České republice,
 vznikl v Břeclavi kde se akce s názvem 450ml NADĚJE konala jednou ročně
reagoval na potřeby samotných transfuzních stanic, které hlásí nedostatek nových bezplatných novodárců a pod hlavičkou Nadačního fondu NADĚJE posunul působnost do celé České republiky,
od září 2018 má za sebou mnoho úspěšných akcí napříč ČR. V jednotlivém městě se akce koná vždy 1 x za rok,
aby byly tyto akce úspěšné, pomáhají nám také regionální partneři akcí, kteří provodárcům věnují ať drobné, větší nebo velké dárky,
celorepublikovým partnerem projektu 450ml NADĚJE je společnost BALONY.EU, která na každé akci věnuje pro jednoho prvodárce let balonem.

„Darování krve je osobní rozhodnutí, kdy každý musí začít sám u sebe. Při vědomí, že lidská krev je dosud nenahraditelnou tekutinou nutnou k navrácení zdraví a záchraně životů, by rozhodování o tom, zda krev darovat nebo ne, nemělo být příliš složité. V ČR každé tři sekundy někdo potřebuje krev, v průměru dostane každý občan 5 x za život transfuzi krve a 14 x lék vyrobený z krve,“ dodala mluvčí.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Vsetínská nemocnice