Vsetínská MHD sloučí dvě linky do jedné

13.06.2020 16:33

VSETÍN – Počínaje nedělí 14. června zmizí z jízdních řádů městské hromadné dopravy (MHD) linka číslo 7. Cestující se ale nemusí obávat, že přijdou o zažité spoje. Jen budou kompletně přesunuty pod linku číslo pět.

Obě zmíněné linky se z velké části dublují. Konkrétně v trase Rokytnice – Dolní náměstí – autobusové nádraží – Ohrada. Linka číslo 7 tam končí, zatímco linka číslo 5 pokračuje přes Luh až do Jasenic. Město Vsetín se nyní po dohodě s dopravcem ČSAD Vsetín rozhodlo tyto linky sloučit,“ informovala tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.

 „Cestující, kteří jsou zvyklí jezdit sedmičkou, pocítí změnu jen v jiném označení autobusů. Nově budou jezdit pětkou,“ ubezpečil starosta Jiří Růžička.

Jedna kosmetická úprava se dotkne i linky číslo 14. První ranní spojna ní bude v pracovní dny ze zastávky Jasenka u Zemánků vyjíždět nově o dvě minuty dříve než dosud, tedy v 7.10 hodin. Zastaví totiž na rozdíl od současnosti i u vjezdu do průmyslového areálu TESu na Trávníkách. Čas příjezdu do cílové zastávky Rokytnice škola se nemění, zůstává 7.48 hodin.

Vlastimil Langer
Zdroj: MěÚ Vsetín
Ilustrační foto: Archiv KNZ