Vsetínská Diakonie pořádá sbírku nevyužitých věcí

16.05.2019 11:55

VSETÍN - Sbírku šatstva nevyužitého šatstva, přikrývek, hrnců, knih, obuvi, knih i hraček pořádá Diakonie Vsetín. Vše se dostane k lidem v tíživé životní situaci nebo bude druhotně zpracováno na netkané textilie. Sběrné místo ve dnech 16. až18. května je na parkovišti u zimního stadionu ve Vsetíně, Rokytnici.

„Do sbírky šatstva mohou lidé nosit ošacení, kabelky, boty, hračky, bytový textil, deky a přikrývky. Využití najde také nádobí, hrnce, příbory, skleničky a hrnky. Přijímáme i péřové peřiny, matrace a knihy. Prosíme, aby věci byly zabaleny v pevných igelitových pytlích, knihy a sklo v krabicích,“ sdělila Marta Vodáková za pořádající Diakonii Vsetín.
„Pokud byste chtěli darovat starší nábytek – i to je možné, ale darující se musí obrátit přímo na Textilní banku, s níž letošní sbírku šatstva pořádáme. Kontaktní telefon, kam mohou zájemci zavolat, je 607 344 344,“ dodala Vodáková.

Sbírka šatstva proběhne od čtvrtka 16. května do soboty 18. května, ve čtvrtek a pátek v době do 17 hodin, v sobotu od 8 do 14 hodin. „Sběrným místem je parkoviště u zimního stadionu ve Vsetíně-Rokytnici, kde bude přistavený kamion a pracovníci Diakonie Vsetín zde přeberou darované věci,“ upřesnila Vodáková.
 „Naše dobrovolnice textil roztřídí dle druhu, poskládají a uloží do igelitových pytlů do skladu, kde je připraven k distribuci našim partnerským organizacím. Textil pomáhá osobám v tíživé životní situaci tam, kde je potřeba. Postupně se snažíme naši pomoc rozšiřovat v rámci celé ČR,“ sdělila ředitelka Textilní banky Alena Suchánková.
„Aktivně působíme v regionech moravských a slezských. Mohou nás kontaktovat nejen humanitární organizace, které pomáhají osobám znevýhodněným, ale také sociální odbory měst a obcí,“ doplnila Suchánková. 
Vybraný textil pomůže také za hranicemi České republiky. Díky spolupráci Textilní banky například s organizací ADRA se dostane pomoci i lidem na Ukrajině. Právě sem putuje část textilu a také dětské plenky. 

„Sbírka šatstva, kterou pořádá Diakonie Vsetín ve spolupráci s městem Vsetín, je výbornou příležitostí, jak pomoci lidem i přírodě. Má svůj sociální i ekologický rozměr. Proto sbírku podporujeme. Věříme, že jí lidé ze Vsetínska využijí a předejdeme tak černým skládkám,“ uvedla Simona Hlaváčová, místostarostka města Vsetína.
Vlastimil Langer

Foto: www.mestovsetin.cz