Vsetínská chirurgie využívá nový elektroskalpel a další vybavení za bezmála 140 tisíc korun

20.06.2020 07:51

VSETÍN - Z nového vybavení za bezmála 140 tisíc korun má radost tým chirurgické ambulance ve Vsetínské nemocnici, která pořídila univerzální elektrochirurgický generátor pro ambulantní zákroky, ale také například křeslo pro kardiaky, pilu na sádru a podložku pro přesun pacienta. „Nákup vybavení byl financován z evropských dotací v rámci integrovaného regionálního operačního programu IROP 31 na Zvýšení kvality návazné péče,“ informovala Lenka Plačková, PR a marketing Vsetínské nemocnice.

„V případě elektrochirurgického generátoru se jedná v zásadě o elektroskalpel.Přístroj umožňuje řez tkání a současně zastavuje krvácení, používá se při úrazech k zástavě menšího krvácení v ranách. Kromě ošetření úrazů se přístroj používá při drobnějších chirurgických zákrocích,” vysvětlil využití nového vybavení Radim Slováček, primář Chirurgického oddělení Vsetínské nemocnice.

Chirurgická ambulance patří k vůbec nejfrekventovanějším pracovištím Vsetínské nemocnice. V loňském roce ošetřila více než 11tisíc pacientů, zdravotníci zde provedli přes 20 tisíc vyšetření. „Chirurgie obecně je oddělením s nejvyšším počtem operací, vloni chirurgové operovali 1300 pacientů s nejrůznějšími obtížemi. Aktuálně oddělení pro doplnění svého týmu hledá všeobecné sestry. Informace najdou zájemci na webu nemocnice,“ řekla Lenka Plačková.

Chirurgické oddělení Vsetínské nemocnice se věnuje všeobecné chirurgii v celém základním rozsahu, břišní chirurgii včetně onkochirurgie, traumatologie s využíváním nových metod operací zlomenin včetně nitrodřeňovéhohřebování, cévní chirurgii, chirurgii štítné žlázy a příštítných tělísek, chirurgické léčbě onemocnění prsu včetně onkochirurgie, specializované komplexní péči pro pacienty s chronickými ranami a kožními defekty. Lékaři se specializují na miniinvazivní operativu.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Vsetínská nemocnice