Vsetín zve na sobotní recesi se „švihlou chůzí“

09.01.2020 11:45

VSETÍN - V sobotu 11.1.2020 ve 14 hodin a 16 minut proběhne ve Vsetíně už po třetí velká oslava Mezinárodního dne švihlé chůze neboli Day of silly walk.

Recesistická akce bude zahájena na cyklostezce v Luhu u sběrného dvora u Kauflandu. „Zveme všechny uvědomělé občany Vsetína a okolí. Pro účast stačí pouze stylové oblečení, pánové buřinky, či cylindry a samozřejmě černý oblek, stylovou hůlku a kufřík na nápoje. Dámy stylové šaty i společensky únosnou obuv a prakticky cokoliv, co je ozvláštní. S přimhouřením oka lze i v civilu, ale hlavně švihle. Je také nutné doma natrénovat tu správnou a originální švihlou chůzi,“ zve všechny jedna z organizátorek Barbora Divišová.

Pro inspiraci je možné nahlédnout na Youtube, kde jsou zaznamenány předchozí dva ročníky ve Vsetíně , ale i stejné akce v Praze, Brně. Stojí za shlédnutí.

Na akci, která je i poměrně dosti fyzicky namáhavá, vás zve neodvislé sdružení vodáků, recesistů a spolek „Jetel“, loučíce se pozdravem chůzi (obzvláště té švihlé) zdar!

Rudolf Maňas

Zdroj: MěÚ Vsetín, Jana Raszková