Vsetín získal dotaci na šatny Pod Pecníkem, fotbalistům a hokejbalistům začnou sloužit v lednu

06.01.2019 07:32

VSETÍN - Nejpozději do konce ledna budou předány k užívání šatny pro fotbalisty a hokejbalisty, které vyrostly v loňském roce v sousedství hřiště s umělou trávou Pod Pecníkem.

„Vsetín obdržel v závěru roku dotaci od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ve výši 2,753 mil. korun. Ke konci prosince tak město mohlo šatny zkolaudovat,“ informovala tisková mluvčí vsetínské radnice Alexandra Buršíková.

„Dotace městu pokryje 40 procent výdajů, přičemž celkové náklady na výstavbu činí 6 milionů 915 tisíc korun,“ sdělil starosta Jiří Růžička.

Objekt nových šaten stojí na místě bývalých hokejbalových šaten, jež vznikly z původního zařízení staveniště sídliště Sychrov. „Původně jsme se sice uvažovali o jejich rekonstrukci, s ohledem na technický stav budovy jsme se však rozhodli pro demolici a stavbu zcela nového objektu,“ vysvětlil Jiří Růžička.

Šatny jsou poslední součástí moderního sportovního areálu s umělou trávou, které bylo oploceno i osvětleno. V nové budově vznikly dvě šatny pro fotbalisty a dvě pro hokejbalisty s vlastním sociálním zázemím, tedy s toaletami a sprchami i společná technická místnost. Střecha je opatřena zábradlím a bude sloužit jako terasa pro sledování fotbalových utkání devadesáti divákům.

„Před pár dny jsme dostali kolaudační rozhodnutí, takže šatny už jsou připraveny, aby začaly sloužit. Sportovcům je předáme do konce ledna,“ doplnil Libor Vašek z odboru správy majetku a investic vsetínského městského úřadu.

Vlastimil Langer

Foto: Archiv KNZ