Vsetín zahájí sezonu na Cyklostezce Bečva

06.05.2022 11:22

VSETÍN – Tradiční formální zahájení sezony na Cyklostezce Bečva se uskuteční v sobotu 7. května. Bude mít obvyklou formu v podobě skupinové vyjížďky se souběžným startem ze Vsetína a Velkých Karlovic a cílem na Halenkově, kde bude připraven bohatý program. Akce je letos součástí doprovodných aktivit v rámci květnové výzvy Do práce na kole (DPNK).

„Skupiny cyklistů vyrazí do Halenkova z Velkých Karlovic a Vsetína v 10 hodin. V našem městě budeme startovat od splavu na Ohradě, kde se připojí i cyklisté z Valašského Meziříčí, kteří vyjedou v 9 hodin od tamního informačního centra na druhém nádvoří Zámku Žerotínů. Společně bychom měli dojet do Halenkova před jedenáctou hodinou,“ přiblížil vsetínský místostarosta Pavel Bartoň.

Ve sportovně-zábavním areálu u halenkovského fotbalového hřiště bude pro všechny připraven program, jehož součástí je ve 12.30 hodin losování tomboly. Losovat se budou registrační kartičky, jež účastníci obdrží na startu spolu s upomínkovým předmětem a poukazem na drobné občerstvení.
„V rámci programu si cyklisté mohou vyzkoušet i další pohybové aktivity, konkrétně na skákacích a balančních dopravních prostředcích z dílny týmu Hopsej.cz. Těšit se dále mohou na prezentaci aktivit Českého červeného kříže či Střediska volného času a plavecké školy Alcedo Vsetín. Městská policie označí zájemcům kola syntetickou DNA. Lákadlem zejména pro děti pak jistě bude skákací hrad a malování na obličej,“ vyjmenoval místostarosta Bartoň a upozornil, že v případě nepřízně počasí se akce nekoná.

Zahájení sezony na Cyklostezce Bečva se v minulosti, pokud jeho uspořádání neznemožnila vládní opatření vyplývající z pandemie koronaviru, konalo zpravidla v dubnu. Letos se jej organizátoři rozhodli posunout do květnového termínu.
„Právě v květnu se Vsetín podruhé zapojuje do výzvy s názvem Do práce na kole, která si klade za cíl motivovat občany, aby se po celý měsíc dopravovali do a ze zaměstnání na kole či pěšky a upřednostnili tak zdravý pohyb před motorovou dopravou. Zahájení sezony na Cyklostezce Bečva podporuje zdravý životní styl a tím tak zapadá do konceptu této výzvy,“ vysvětlila místostarostka Simona Hlaváčová a dodala, že podrobnější informace k DPNK jsou na webu www.dopracenakole.cz a ve facebookové skupině s názvem Do práce na kole – Vsetín.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městský úřad Vsetín