Vsetín uctí ve čtvrtek památku Jarmily Šulákové

16.02.2017 10:10

VSETÍN – Vzpomínkové odpoledne na paní Jarmilu Šulákovou, která zemřela v sobotu 11. února ve věku nedožitých 88 let, se uskuteční ve čtvrtek 16. února e v kině Vatra.
„Vzpomínku na královnu valašského folkloru zprostředkují zástupci hudebních souborů, se kterými Jarmila Šuláková po celý život spolupracovala, vsetínské osobnosti, zástupci kulturních institucí, města Vsetína a Zlínského kraje,“ sdělila tisková mluvčí vsetínské radnice Adéla Kousalová.
Ve foyer kina Vatra bude od 14.30 do 18 hodin přístupna také smutečné kniha, kde mohou příznivci naší nejznámější zpěvačky lidových písní, národní umělkyně a čestné občanky města Vsetína, paní Jarmily Šulákové zapisovat své vzkazy.
„Venku, v prostoru pod zasedací místností radnice, bude od čtvrtečního dopoledne do pátku zřízeno pietní místo, kde mohou příchozí zapálit svíčku, položit květiny a tiše zavzpomínat na Valašskou královnu – matku,“ připomněla tisková mluvčí.
Pro ty, kteří se nebudou moci čtvrtečního vzpomínkového odpoledne zúčastnit, je připraven přímý přenos. „Odkaz na něj najdete od 15. hodiny na webových stránkách města Vsetína www.mestovsetin.cz,“ doplnila Adéla Kousalová.
Poslední rozloučení s paní Jarmilou Šulákovou se uskuteční v pátek 17. února v 15 hodin, v kostele Horního sboru Českobratrské církve evangelické na Vsetíně a bude mít ryze rodinný charakter.
Vlastimil Langer
Foto: www.mestovsetin.cz