Vsetín slavnostně otevře náměstí Jarmily Šulákové

24.06.2020 16:51

VSETÍN – Prostranství v centru Vsetína v blízkosti nové Smetanovy obchodní galerie ponese od čtvrtka 25. června jméno slavné vsetínské rodačky, folkloristky Jarmily Šulákové. Slavnostní otevření tohoto prostoru, jehož součástí bude i pamětní deska připomínající „Valašskou královnu matku“, se uskuteční v 16 hodin.

„Původně mělo být nové náměstíčko slavnostně otevřeno v rámci programu 11. Mezinárodního folklorního festivalu Vsetínský krpec. Jenže ten se ale z důvodu koronavirové pandemie neuskuteční. Proto se vedení města rozhodlo uspořádat slavnostní otevření náměstí Jarmily Šulákové spolu s odhalením její pamětní desky títra,“ uvedla tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.

 „Jde o důstojný prostor, který se navíc nachází poblíž místa, kde stávala prodejna gramodesek Supraphon, kde paní Šuláková dlouhá léta prodávala. Jde tedy o jistou symboliku,“ uvedl starosta Jiří Růžička.

Právě zde proběhne program, jehož moderování se ujme další ze známých folkloristů Jan Rokyta. Od 17 do 18 hodin se na tomto místě uskuteční vystoupení cimbálovky Mirka Urubka, a to v rámci série koncertů Vsetínského kulturního léta.
pěvačka Jarmila Šuláková se na Vsetíně narodila a proslavila město a valašský folklor nejen po celé České republice, ale i v zahraničí. Část své bohaté umělecké kariéry spojila i se známou folkrockovou kapelou Fleret, s níž teď vystupuje její dcera Zuzana. Zemřela před třemi lety ve věku 87 let. Její přínos pro město připomíná i pamětní místo zřízené v prvním patře vsetínské radnice.

Vlastimil Langer
Zdroj: MěÚ Vsetín
Ilustrační foto: Archiv KNZ