Vsetín si připomene holocaust

24.01.2018 10:14

VSETÍN - Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinů proti lidskosti si Vsetín připomene pietním aktem, který se uskuteční u pomníku stojícím na místě vypálené židovské synagogy na Štěpánské ulici v pátek 26. ledna v 10 hodin.
„U pomníku na Štěpánské ulici se sejdou představitelé Vsetína spolu s žáky základních škol a společenskými organizacemi města. Společně si tak připomenou utrpení milionů zavražděných evropských Židů, kteří se stali obětí nacistické ideologie. V programu na Štěpánské ulici vystoupí žáci Masarykova gymnázia Vsetín a Střední školy Kostka,“ informovala tisková mluvčí vsetínské radnice Adéla Kousalová.
V rámci Mezinárodního dne památky obětí holocaustu za druhé světové války připravilo kino Vatra ve středu 24. ledna od 19.30 hodin v rámci Filmového klubu promítání snímku Úkryt v ZOO, který je příběhem manželů, kteří ve varšavské zoo během 2. světové války ukrývali obyvatele zachráněné z ghetta.

Ilustrační foto: www.mestovsetin.cz