Vsetín se pyšní moderním dopravním hřištěm

21.10.2020 07:09

VSETÍN - Dětské dopravní hřiště, fungující v areálu základní školy na Trávníkách, prošlo během letních prázdnin generální opravou.
„Hřiště dlouhodobě využívají v rámci dopravní výchovy žáci všech základních škol ze Vsetína a také z okolních obcí. V posledních letech však byl jeho stav nevyhovující. Trávnická škola proto v půli července zahájila jeho rozsáhlou opravu,“ informovala tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.
Spočívala mimo jiné v obnově poškozeného asfaltového povrchu a výměně dlažby chodníků. „Dále bylo obnoveno vodorovné a svislé dopravní značení tak, aby odpovídalo současné legislativě. Výměny se dočkala i světelná signalizace včetně kabeláže a sloupů,“ přiblížil ředitel ZŠ Trávníky Libor Slováček.
„Na hřišti přibyly i dopravní prvky pro nevidomé. Jde především o signální a varovné pásy na chodníku a vodicí pásy na přechodu pro chodce. Nově jsme instalovali simulovaný zabezpečený železniční přejezd bez závor. A v neposlední řadě jsme areál dovybavili lavičkami a odpadkovými koši, neboť tam chodí odpočívat i děti ze školního klubu a družiny,“ dodal ředitel.
Veškeré práce byly ukončeny v závěru srpna. „Investici ve výši zhruba 1,6 milionu korun uhradila z poloviny dotace BESIPu, druhou půli poskytlo ze svého rozpočtu město, které je zřizovatelem školy,“ uvedl starosta Jiří Růžička.
„Výchova dětí na dopravním hřišti slouží ke zvyšování jejich bezpečí v reálném provozu na komunikacích. Investici do této opravy proto považuji za velmi důležitou a potřebnou,“ doplnil místostarosta pro oblast školství Tomáš Pifka.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Vsetín