Vsetín obhájil ve Zlatém erbu třetí místo

15.03.2019 11:15

VSETÍN – Ocenění za třetí místo v krajském kole soutěže měst a obcí Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronickou službu převzal počátkem tohoto týdne ve Zlíně starosta Vsetína Jiří Růžička.
Krajské kolo soutěže uspořádal spolek Český zavináč ve spolupráci se Zlínským krajem. Přihlášeno do něj bylo celkem 16 webových stránek měst a obcí a šest elektronických služeb, které města nebo obce provozují. U webových stránek hodnotila krajská odborná porota celkový dojem, dále jejich ovladatelnost, přehlednost, informační hodnotu a také inovativnost.
„Informovaný občan je spokojený občan a internet je bezpochyby čím dál důležitějším zdrojem informací pro veřejnost. Proto děkuji všem, kdo se dobře starají o chod a rozvoj webových stránek měst a obcí a naplno využívají možností, které tento způsob komunikace s občany skýtá,“ uvedl radní Petr Gazdík. 
Vsetín patří mezi tradiční účastníky Zlatého erbu a vcelku pravidelně se v krajském kole umisťuje na medailových pozicích. Loni například patřila Vsetínu třetí příčka, v roce 2017 dokonce krajské kolo vyhrál a postoupil do celostátního finále, v němž obsadil velmi pěkné třetí místo.
Letos se tedy vsetínským webovým stránkám www.mestovsetin.cz podařilo obhájit loňské bronzové umístění. „V konkurenci šestnácti dalších měst a obcí považuji třetí místo za velký úspěch. Svědčí to také o tom, že naše internetové stránky odpovídají současným trendům a požadavkům na kvalitu i přehlednost poskytovaných informací,“ řekl k ocenění vsetínský starosta Jiří Růžička s tím, že i do budoucna chce město na svém webu pracovat a dále jej zdokonalovat.
Vlastimil Langer
Foto: www.kr-zlinsky.cz