Vsetín má tři nové kontejnery na šatstvo

14.07.2020 12:21

VSETÍN – Hned tři nové kontejnery na použité šatstvo, obuv, hračky, knihy a ostatní materiál instalovala firma TextilEco a.s. na třech vsetínských sídlištích.
„Zatímco na Sychrově a v Rokytnici přidala ke stávajícím úložným boxůmdva nové (na ulicích Bratří Hlaviců a Okružní), na Rybníkách u prodejny COOP došlo k výměně stávajícího kontejneru za nový, ‚chytrý‘ kontejner,“ sdělila tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.

Smart kontejner, který je kvůli svému nezvyklému designu nazýván také „chytrým tučňákem“,je nejnovějším typem sběrného kontejneru. Slouží nejen k odkládání nepotřebných věcí, ale díky výdejním boxům také k vyzvedávání zásilek.

„Kontejner je energeticky soběstačný, na střeše je osazen solárními panely. Obsahuje USB porty, díky kterým půjde v nejbližší době v zabudovaných boxech i nabít mobil. Současně je každý vybaven senzory, které zaznamenávají teplotu, prašnost, vlhkost vzduchu a atmosférický tlak v okolí kontejneru,“ vysvětlil místostarosta Pavel Bartoň, jenž má v gesci životní prostředí a odpadové hospodářství města.

„Firma TextilEco, která se o nádoby stará, sveze a roztřídí veškerý materiál ze sběrných boxů. Kritériem je vždy jeho využitelná hodnota.  Například textilie, hračky a knížky lepší kvality jdou do společensky odpovědných prodejen, kde dostávají druhou šanci. Díky tomuto ekologickému procesu firma pokryje náklady na provoz i příspěvky pro neziskové organizace, zejména pro UNICEF Česká republika, Lékaře bez hranic a Nadaci SOVA?“ dodala tisková mluvčí vsetínské radnice.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Vsetín