Vsetín hledá zájemce o pilotní testování tlačítka pro seniory

25.10.2020 07:48

VSETÍN - Vsetínská radnice spouští pilotní testování bezpečnostního tlačítka pro seniory a zdravotně znevýhodněné osoby.
„Mnozí senioři žijí sami v domácnosti. Jejich zdravotní stav se přitom může náhle zkomplikovat tak, že si nemohou přivolat pomoc. Město Vsetín pro tyto případy nabízí možnost využít bezpečnostní tlačítko. Jeho pilotní provoz spolufinancuje firma Austin Detonator v rámci tříleté smlouvy o finančním daru pro sociální oblast. Tímto jí moc děkuji za dlouhodobou solidaritu,“ sdělila místostarostka Simona Hlaváčová.
Tlačítko, které si uživatel zavěsí na šňůrce na krk, je vybaveno SIM kartou. „Poté, co uživatel tlačítko zmáčkne, mu obratem voláme a hovor je spojen automaticky bez nutnosti jej přijímat. Pokud dotyčný neodpovídá, ani jinak nereaguje, je k němu vyslána hlídka městské policie, která zajistí další pomoc,“ vysvětlil ředitel městské policie Patrik Pecina.

Zájemci o pilotní testování provozu bezpečností tlačítka se mohou do 8. listopadu hlásit na odboru sociálních věcí radnice u Ingrid Vavřínkové na telefonním čísle 571 491 610 nebo emailem na adrese ingrid.vavrinkova@mestovsetin.cz.„Na financování této služby se budou uživatelé spolupodílet částkou 169 korun měsíčně, 170 korun za ně uhradí firma Austin Detonator,“ shrnula vedoucí odboru sociálních věcí Anna Blechová.

„Možná se ptáte, proč tuto službu zavádíme, když existují mobilní telefony? Výsledky analýz a zkušenosti sociálních pracovnic ukazují na to, že osamělí senioři i jejich rodiny mnohdy preferují ještě jednodušší zařízení, než je mobil, který nemají stále u sebe. A tím jsou právě tato bezpečnostní tlačítka,“ uzavřela místostarostka Hlaváčová.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Vsetín