Vsetín dotační podmínky splnil, na peníze pro podzemní garáže však zatím nedosáhl

11.01.2019 08:17

VSETÍN – Problémy s parkováním chce město Vsetín vyřešit postavením podzemních garáží u vlakového nádraží s využitím využít dotačních prostředků z IROPu.

„Pro získání dotace na výstavbu podzemního parkoviště jsme udělali maximum, a je škoda, že jsme ji nezískali. Nová parkovací místa Vsetín potřebuje, a věděli jsme, že nemůžeme spoléhat jen na dotační peníze, proto jsme v rozpočtu vyčlenili 64 milionů korun na výstavbu podzemního parkoviště,“ uvedl starosta Jiří Růžička.

„Podzemního parkoviště před vlakovým nádražím, které nabídne třiašedesát stání, z toho třiapadesát v podzemí a deset u hrany ulice U Hřiště, budou moci Vsetíňané využívat již v létě letošního roku,“ řekla tisková mluvčí vsetínské radnice Alexandra Buršíková.

„Městská část podzemního parkoviště je vystavěna přibližně ze tří čtvrtin. Hotova je stavební část včetně hrubé instalace rozvodů,“ doplnil starosta Růžička s tím, že objekt je zastřešen a položena je i tepelná izolace.

„O zamítnutí dotace zatím nebylo vydáno žádné rozhodnutí. Náhradní projekty mohou být v budoucnu osloveny s nabídkou finančních prostředků, pokud by byly v budoucnu k dispozici, například z úspor na realizovaných projektech v dané výzvě, nebo v případě, že by v dané výzvě úspěšnější projekty například odstoupily od realizace nebo nebyly vůbec proplaceny,“ řekla ředitelka odboru komunikace s veřejností Ministerstva pro místní rozvoj Veronika Vároši.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ