Vozidlo Seniortaxi se bude denně dezinfikovat ozonem

26.10.2020 18:03

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Zachovat důležitou službu pro starší spoluobčany, a přitom udělat maximum pro ochranu jejich zdraví. S takovým cílem přikročily Valašskokloboucké služby k novému opatření, které se týká provozu Seniortaxi.
„Vozidlo, které usnadňuje seniorům cestování k lékařům a za dalším nezbytným vyřizováním, bude dvakrát denně dezinfikováno ozonovým přístrojem. Z toho důvodu bude mít v době od 9 do 10.30 hodin povinnou technickou přestávku a seniory v tento čas nebude moci vozit. Druhý cyklus dezinfikování bude probíhat po skončení provozní doby,“ informoval tisková mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.
„Seniortaxi je našim starším spoluobčanům k dispozici ve všedních dnech od 6 do 14 hodin. Abychom předešli riziku a zabránili možnému šíření virové nákazy při střídání pasažérů, zavádíme nově dopolední přestávku, kterou využijeme k procesu ozonové dezinfekce. Přistroj bude ve voze působit půl hodiny a následně je nutné hodinové větrání prostoru. Při plánování cesty by tak naši klienti měli počítat s tím, že v tuto dobu pro ně auto nebude moci přijet,“ vysvětlil Roman Petrůj, jednatel Valašskoklobouckých služeb.
„Naší snahou je zajistit seniorům poskytování přepravy za dodržení veškerých hygienických pravidel. Děkujeme jim za pochopení a shovívavost,“ dodal Petrůj s tím, že při jízdě musí řidič i senior vždy použít roušku a dezinfikovat si ruce.
Seniortaxi by lidé neměli využívat pokud pociťují příznaky respiračního onemocnění, mají zvýšenou teplotu, kašel, dušnost a podobně. Mohou tím ochránit své vrstevníky před případným přenosem onemocnění.
Kontaktní telefon pro objednání Seniortaxi je 774 565 215.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Valašské Klobouky