Vodní svět v Resortu Kyčerka se otevřel veřejnosti

27.06.2020 11:34

VELKÉ KARLOVICE - V Resortu Kyčerka ve Velkých Karlovicích si v pátek 26. června lidé mohli poprvé vyrazit za zábavou a relaxací do stylového Vodního světa.

„Jedná se o další investiční akci skupiny SYNOT, která v této lokalitě investovala již stovky milionů korun a další významné investice plánuje. Zájem o návštěvu areálu je již nyní, v první den provozu, velký. Využívají ho zejména rodiny s dětmi, kterým dneškem na řadě škol začínají prázdniny,“ informovala Magda Pekařová, tisková mluvčí skupiny SYNOT.

„Myšlenka výstavby Vodního světa v této lokalitě je dlouhodobá. Cílem této investice je především doplněnímožností turistického vyžití v lokalitě Kyčerka ve Velkých Karlovicích. Tato překrásná část Beskyd je každoročně a celoročně velmi vyhledávaným místem nejen pro turisty z Čech a Moravy, ale také ze zahraničí a my pro ně chceme zajistit co nejlepší komfort a služby,“ uvedla Jana Tomanová, ředitelka Resortu Kyčerka.

Vodní svět vyrostl na základech staré zchátralé továrny. Architekti však udělali maximum k tomu, aby objekt citlivě doplnil atmosféru krajiny, proto je postaven v horském stylu, z přírodních materiálů - tedy především z kamenů a dřeva.

„Projekt Vodní svět pro mne byl velkou výzvou. Vždy ctím genius loci daného místa. Atmosféra a příroda v této oblasti je skutečně jedinečná. O to pro nás také byla práce zajímavější. Našim cílem bylo, aby objekt co nejlépe splynul s přírodou a lidovou architekturou, která je pro tuto oblast typická, což se dle mého názoru podařilo,“ sdělil architekt Radovan Valenta, který stál také za obdobným projektem skupiny SYNOT. Tím jeobnovení legendárního koupaliště Zelená žaba v Trenčianských Teplicích, které se u veřejnosti setkalo s obrovským úspěchem.

Kapacita areálu je přibližně 160 osob a náklady na výstavbu se vyšplhaly ke 200 milionům Kč. Areál vodního světa bude mít samozřejmě celoroční provoz. Poskytne rozšíření servisu a nabídky služeb nejen pro hosty Resortu Kyčerka, kterých jsou denně stovky, ale stejně tak pro místní obyvatele.

„V této lokalitě investujeme dlouhodobě. Oblast Velkých Karlovic a zvláště Kyčerky je pro mne srdeční záležitostí. Upřímně mne těší, že tato oblast Beskyd láká stále více turistů, kteří zjišťují, že dovolená v tuzemsku může mít často větší kouzlo než například drahý pobyt u moře. Vodní svět však zdaleka není určen jen turistům. Je tu pro každého, kdo má o jeho návštěvu zájem, ať už jsou to děti či dospělí včetně seniorů a v neposlední řadě školy. Vítán je každý. Chceme poskytnout zábavu i relaxaci jak místním obyvatelům, pro něž budeme připravovat navíc různé slevové akce, tak návštěvníkům Kyčerky,“ přiblížil senátor a podnikatel Ivo Valenta s tím, že na výstavbě areálu se podílely především regionální firmy.

„V areálu nechybí bazén s různými atrakcemi, jakými jsou chrliče, divoká řeka, vodní masážní lehátka a podobně. Je zde také padesátimetrový tobogán, exkluzívní saunový svět a v neposlední řadě jedinečná VIP zóna, kterou mohou využít například zamilované páry, případně se voucher pro pobyt v této zóně může stát skvělým dárkem k různým příležitostem. Nechybí pochopitelně ani dětský koutek, restaurace, masáže, terasy a panoramatický výhled do krajiny,“ doplnila Magda Pekařová.

Kromě čerstvě otevřeného areálu Vodního světa v Resortu Kyčerka lidé najdou lyžařský areál s řadou sjezdovek, kardiostezku Dr. Elingera, unikátní Kapli sv. Huberta, sochy vznikající během dřevořezbářských sympozií, ubytování ve stylových valašských chalupách, Grandhotel Tatra, který již získal mnohá ocenění na prestižních mezinárodních soutěžích, Statek U Rajmunda pro milovníky zvířat a tradičního hospodaření nebo třeba Hospodu Kyčerka, nabízející tradiční valašské speciality.

„Vážíme si každého hosta, proto se snažíme o to, aby si u nás vybral to nejlepší pro sebe opravdu každý,“ uzavřela ředitelka resortu Jana Tomanová.
Vlastimil Langer

Zdroj: Magda Pekařov, tisková mluvčí skupiny SYNOT

Foto: Skupina SYNOT