Vládní opatření uzavřela Knihovnu Kroměřížska i informační centrum

25.10.2020 08:23

KROMĚŘÍŽ - Zpřísněná vládní opatření uzavřela také Knihovnu Kroměřížska na Slovanském náměstí včetně všech jejích poboček i Turistické informační centrum v Prusinovského ulici.
„Knihovny v Kroměříži i v místních částech ještě v první polovině tohoto týdne poskytovaly až na výjimky základní knihovnické služby. V souladu s aktuálním vládním opatřením souvisejícím s epidemií koronaviru jsouu však uzavřené,“ uvedla místostarostka Kroměříže Daniela Hebnarová.
Čtenáři se tedy až do odvolání do Knihovny Kroměřížska nedostanou. Zapůjčené knihy mohou vracet do boxů před knihovnou. Knihovna bude postupně na svých webových stránkách a na facebooku zveřejňovat elektronické zdroje – tedy digitalizované materiály dostupné v elektronické podobě.
„Ke čtení mohou využít e-knihy, které mají u nás zdarma. Návod zájemci najdou na webu knihovny. Kdo by potřeboval poradit, může napsat e-mail s dotazem nebo nám do knihovny zavolat,“ informovala ředitelka Knihovny Kroměřížska Šárka Kašpárková.
„Až do odvolání je uzavřené také Turistické informační centrum Kroměříž. Své služby a informace bude poskytovat pouze v elektronické podobě. Lidé se tedy na pracovníky ‚íčka‘ mohou se svými žádostmi a dotazy obracet prostřednictvím e-mailu,“ dodal Jan Vondrrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Měú Kroměříž