Vladimír Kunc představí své fotografie v Městské galerii Otrokovice

03.03.2019 12:08

OTROKOVICE - Vernisáž výstavy fotografií Vladimíra Kunce se za účasti autora uskuteční 4. března v 18 hodin v otrokovické galerii. „Součástí vernisáže bude prodej knih za zvýhodněné ceny. Výstava s názvem Zakázaná Šumava potrvá do konce března a je na ni zvána široká veřejnost,“ uvedla tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Vladimír Kunc se narodil v říjnu roku 1955 v Havlíčkově Brodě. Fotografování, jeho velký koníček, se mu stalo profesí již v roce 1988. V letech amatérské tvorby získal více jak sto cen na celostátních fotosoutěžích, uspořádal desítky autorských výstav po celé České republice. Tematicky se v té době zaměřoval na reportážní a dokumentární fotografii.
V devadesátých letech začíná v jeho tvorbě převládat krajinářská fotografie. Natočil dokumentární film o Šumavě a v roce 2004 vychází jeho knižní prvotina pod názvem Vysočina ve fotografii Vladimíra Kunce. Od té doby se stal autorem více jak třiceti titulů, které zachycující krásy naší vlasti a vydávání knih se stalo jeho hlavní činností.  Obrazové publikace, které vznikají, zachycují především krajinu Vysočiny, Šumavy a jižních Čech.
Vlastimil Langer