Vizovice mají nového městského architekta

11.01.2019 09:04

VIZOVICE - Novým městským architektem se stal Radim Bosák. Ve funkci vystřídal Petra Zámečníka, který ji zastával od roku 2014. „Nový městský architekt vzešel z výběrového řízení, jehož vyhlášení v pravidelných cyklech ukládá radnicím zákon,“ informovala tisková mluvčí vizovické radnice Gabriela Netopilová Sluštíková.

„Pan architekt Bosák bude na radnici jednou za čtrnáct dní. K dispozici ale nebude pouze městu. Jeho zkušeností může využít i veřejnost. Konzultace pro občany jsou samozřejmě zdarma,“ upozornila místostarostka Alena Hanáková.

Šedesátiletý Radim Bosák je rodák ze Slavičína. Část života strávil v Želechovicích nad Dřevnicí, od svých 15 let žije ve Zlíně. S městskou architekturou má bohaté zkušenosti. „Kariéru jsem začal v bývalém Stavoprojektu, nyní firma S-projekt, kde jsem pro městské úřady navrhoval občanskou a městskou výstavbu. S přestávkami jsem tam pracoval až do roku 2004. Poté jsem nastoupil na soukromou dráhu a začal řešit kompletní projekty, tedy od studie, přes povolení stavby, až po dozor při realizaci,“ prozradil nový městský architekt Radim Bosák. Zároveň s tím už zhruba 20 let pracuje coby městský architekt pro město Slavičín. Spolupracuje ale třeba i s městysem Pozlovice nebo obcemi Hřivínův Újezd, Racková či Ludslavice.

„Vizovice jsou nádherné město, které má co nabídnout. Co já bych změnil, je zastávka autobusu ve středu města. Je poplatná minulému století, kdy se stavěla, a myslím, že by se měla zmodernizovat. Po těch letech jsou už špatné i některé konstrukce, ale to vše musím ještě řádně prozkoumat, jakmile to počasí dovolí,“ uzavřel Radim Bosák.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: www.mestovizovice.cz