Virtuální fotbalové derby mezi Zlínem a Slováckem vyneslo 300 625 korun

06.05.2020 12:18

UHERSKÉ HRADIŠTĚ/ZLÍN – Vysokou peněžní částku vynesl společný charitativní projekt Virtuální derby mezi FC Fastav Zlín a 1. FC Slovácko, při němž se vybralo 300 625 korun. Charitativní projekt, který se nesl v duchu názvu Společně proti koronaviru, dospěl do svého finále. Virtuální derby, které odstartovalo poslední týden v dubnu, si dalo za cíl spojit všechny zlínské i slovácké fanoušky, přátele fotbalu ale i dobré věci.

„Po dobu deseti dní si fanoušci kupovali vstupenky na on-line portálu a vyvrcholením bylo virtuální derby mezi oběma kluby. Výtěžek bude rozdělen rovným dílem mezi Krajskou nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně a Uherskohradišťskou nemocnici,“ informovala dnes tisková mluvčí zlínského fotbalového klubu Zuzana Molková.
„Nemocnice ve Zlíně tento finanční dar využije na nákup druhého analyzátoru pro mikrobiologickou laboratoř, kde testujeme odebrané vzorky u pacientů s podezřením na Covid-19. Uherskohradišťská nemocnice plánuje finance využít na nákup dalších ochranných pomůcek, jako nemocnice pro pozitivní pacienty má v této oblasti enormní spotřebu tohoto zdravotnického materiálu,“ sdělil Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje.

„Za tuto úžasnou pomoc oběma fotbalovým klubům i jejich fanouškům a podporovatelům velmi děkujeme, uspořádat virtuální derby byl skvělý nápad a my si tohoto vstřícného kroku velmi vážíme,“ vzkázal Radomír Maráček.

„Všechny vstupenky zakoupené na virtuální derby jsou slosovatelné a fanoušci tak již dnes mohou získat atraktivní ceny v podobě podepsaných dresů českých reprezentantů, například Filipa Nováka, Ondřeje Čelůstky, Zdeňka Grygery, Michala Sadílka či Jakuba Jugase. Chybět nebudou hodnotné poukazy od našich partnerů a řada dalších cen,“ řekla Zuzana Molková.

Charitativní vstupenky se prodávaly na portálu Colosseum Ticket, který se stal jedním z  partnerů akce a prodej vstupenek zprostředkoval. Do projektu se zapojila řada dalších partnerů, kteří poskytli své služby bez nároku na honorář či za 50% poplatek. Poděkování patří všem společnostem, které do akce darovaly hodnotné ceny.

„Speciální poděkování putuje do hráčských kabin obou klubů FC Fastav Zlín a 1. FC Slovácko, které věnovaly v součtu přes 100 tisíc korun. Polovina částky navíc od vítěze letošní e:LIGYChallenge (turnaj prvoligových fotbalistů ve videohře FIFA) slováckého brankáře Matouše Trmala?“ dodala Zuzana Molková.

Největší díky patří věrným fanouškům i všem lidem, kterým pomoc druhým není lhostejná, a zapojili jste se do našeho charitativního derby!

Zdroj a foto: Tisková zpráva FC Fastav Zlín