Vinařství Víno Zlomek & Vávra vítězem dalších prestižních soutěží!

16.06.2020 07:53

BORŠICE U BLATNICE  - Po nedávném úspěchu v mezinárodní soutěži vín FESTWINE 2020, kde rodinné vinařství Víno Zlomek & Vávra získalo jednu zlatou a čtyři stříbrné medaile, jsou tu nová ocenění.
Špičková vína totiž tomuto vinařství přinesla řadu dalších zlatých a stříbrných medailí z  výstav: VINUM Gradecense v Hradci Králové, Vinařské Litoměřice a GRAND PRIX VINEX. Konkrétně tak z pouhých čtyř výstav přibyly čtyřčlenné partě, tvořící srdce rodinného vinařství, do sbírky celkem 3 zlaté a12 stříbrných medailí.
„Úspěchy nás opravdu velmi těší. Bez našich zákazníků bychom však nedokázali nic. Právě oni, jejich chutě a spokojenost jsou pro nás motivací a inspirací k další práci. Snažíme se o to, aby byla nabídka našich vín pestrá a každý zákazník si z ní dokázal vybrat to nejlepší pro sebe. Těší nás, když lidem víno chutná. Klienti jsou pro nás a vždy samozřejmě budou na vrcholu pomyslného žebříčku,“ uvedl vinař Tomáš Vávra.
Byli to právě zákazníci, kdo vinaře přiměl k tomu, aby mírně změnili svou strategii a začali se účastnit také výstav. A tak se vinařství letos nově účastní celkem osmi soutěží. A již první výsledky, které na sebe nenechaly dlouho čekat, potvrzují, že to byl dobrý krok a vína vinařství Víno Zlomek & Vávrapatří mezi elitu, a to nejen v rámci tuzemské produkce vín.
„Pro každého vinaře je samozřejmě úspěch vždy potěšením, motivací a závazkem. Medailí si vážíme o to více, že o výsledcích soutěží rozhoduje porota, složená ze skutečných profesionálů, a to tuzemských i zahraničních. Vždyť například 27. ročníku mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX se zúčastnilo rekordních 728 vzorků vín od 114 přihlašovatelů z 9 vinařských zemí. Uspět mezi takovouto konkurencí opravdu není snadné,“ dodává vinař Libor Zlomek.

Zde je přehled dosavadních letošních úspěchů vinařství Víno Zlomek & Vávra:

VINUM Gradecense - Hradec Králové
Chardonnay výběr z hroznů - stříbrná medaile
Zweigeltrebe rosé  pozdní sběr - stříbrná medaile
Rulandské bílé pozdní sběr - stříbrná medaileVinařské Litoměřice
Pálava výběr z hroznů - zlatá medaile
Tramín červený výběr z bobulí - zlatá medaile

GRAND PRIX VINEX
Pálava výběr z hroznů - stříbrná medaile

FESTWINE
Zweigeltrebe rosé pozdní sběr 2019- zlatá medaile
Pálava výběr z hroznů 2019- stříbrná medaile
Ryzlink rýnský výběr z bobulí  2019- stříbrná medaile
Tramín červený výběr z bobulí 2019- stříbrná medaile
Chardonnay výběr z hroznů 2019- stříbrná medaile

Vinařství Víno Zlomek & Vávra se ještě v letošním roce zúčastní také dalších prestižních akcí, mezi nimi například největšího veletrhu vín v České republice – Wine Prague 2020.
Rodinné vinařství Víno Zlomek & Vávra je nejen ukázkou kvality produktů, které se těší oblibě u nás i za hranicemi, ale také tradice, rodinné soudržnosti a síly přátelství dvou rodin ze Slovácka.
V srpnu 2019 navíc vstoupilo do nové etapy své existence, když v Boršicích u Blatnice otevřelo nové vinařství. Přesto, že si tato společnost stále zachovává charakter rodinného vinařství ze slovácké vinařské podoblasti, při výrobě vína se teď může spolehnout na jedno z nejmodernějších výrobních zázemí v celé České republice.
Kromě toho Víno Zlomek & Vávra provozuje oblíbený areál Sklepy Mařatice.

Magda Pekařová

Ilustrační foto: Archiv KNZ