Vícegenerační týmy soutěžily v technické šikovnosti

11.03.2019 09:01

ZLÍNSKÝ KRAJ/OTROKOVICE - Krajská hospodářská komora Zlínského kraje uspořádala v Experimentariu Střední průmyslové školy Otrokovice 3. Krajské kolo odborné soutěže Talenty pro firmy T-PROFI. „Jde o soutěž vícegeneračních týmů, v nichž jsou zastoupeni žáci základní školy, střední školy a zástupců konkrétní firmy. V tříhodinovém časovém limitu musí družstvo sestrojit funkční technické zařízení podle zadání, a to ze stavebnice Merkur,“ informovala krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

Všem pěti soutěžním týmům, které se 6. března utkaly, i samotným vítězům přijel na vyhlášení výsledků poblahopřát statutární náměstek hejtmana Jiří Sukop. „Pokaždé sem rád jezdím, protože je obdivuhodné vidět, co dokáží tyto vícegenerační týmy ve společném snažení vytvořit. Je to skvělá forma podpory technické a manuální zručnosti u dětí a mládeže,“ řekl Jiří Sukop.

Porota hodnotila v průběhu soutěže přístup k zadání, spolupráci týmu, technické řešení a funkčnost zařízení.

Vítězem letošního ročníků se stal tým Continental Barum Otrokovice, v němž byli zastoupeni studenti Střední průmyslové školy Otrokovice a žáci Základní školy Mánesova taktéž z Otrokovic. Tento tým postupuje do národního kola soutěže T-PROFI, které se uskuteční v 25. dubna v Praze.

Soutěžící i přítomné hosty zcela okouzlil a pobavil tým „Zapálení pro vědu“ ze ZŠ Mánesova, který zpestřil čekání na výsledky svou ojedinělou vědeckou show. Po celý den byly otevřeny prostory Experimentaria s nabídkou exkurze.

„Cílem soutěže je podpořit polytechnickou výuku. Rozvíjet u žáků základních škol i studentů manuální dovednosti, kreativní myšlení a posilovat prestiž technických profesí. Významná je také propagace existující spolupráce zaměstnavatelů se středními a základními školami,“ uvedla ředitelka Krajské hospodářské komory Zlínského kraje Iveta Táborská.

Odbornou soutěž Talenty pro firmy T-PROFI pořádá Hospodářská komora České republiky. Partnery soutěže jsou Střední průmyslová škola Otrokovice a její Experimentarium, Austin Detonator Vsetín, Continental Barum Otrokovice, Kovárna VIVA Zlín, Česká zbrojovka Uherský Brod a Chropyňské strojírny. Soutěž podpořil Zlínský kraj.

Vlastimil Langer

Foto: www.kr-zlinsky.cz
Zdroj: www.kr-zlinsky.cz