Větší komfort pro sportovce v hale Na Lapači přinese čisticí stroj

04.01.2019 09:09

VSETÍN - Sportovní hala Na Lapači patří ze sportovišť, které spravuje městská společnost Vsetínská sportovní, k těm nejvíce vytíženým. „Naplněnost haly je o víkendech velmi vysoká a obsazenost dosahuje mnohdy i sta procent. Pro lepší komfort sportovců, ale i obsluhy haly koupila společnost Vsetínská sportovní čisticí stroj s novou technologií., palubovka tak bude komfortnější,“ informovala tisková mluvčí vsetínské radnice Alexandra Buršíková.
„Údržba palubovky pro nás byla dříve problémem, protože nám po házené na palubovce zůstával házenkářský lep, což je pro tento sport sice žádoucí, nicméně pro volejbalisty je zase velkou komplikací. Ti naopak potřebují čistý a klouzavý povrch," sdělil Ivo Kousal, jednatel Vsetínské sportovní.
Dodal, že pracovníkům tak nezbývalo nic jiného, než každý den čistit palubovku ručně, což jim zabralo poměrně dost času. „Nemohli jsme vstup na sportovní plochu ihned umožnit dalšímu týmu. Jsme proto rádi, že se na trhu objevily čisticí stroje specializované na údržbu palubovek našeho charakteru,“ doplnil Ivo Kousal.
„Zakoupení nového čisticího stroje vyšlo společnost Vsetínská sportovní, s.r.o., na 98 tis. Kč. Jeho používáním se zlepší podmínky nejen pro údržbu sportovní haly, ale především pro samotné sportovce“, řekla místostarostka Simona Hlaváčová.
V roce 2016 prošla sportovní hala Na Lapači velkou rekonstrukcí, jejíž součástí byla i výměna nové palubovky, která v současné době patří k těm nejkvalitnějším, které jsou na trhu, a je vhodná pro širokou škálu sportů.

Foto: www.mestovsetin.cz