Vernisáž fotografií Jaroslava Kvapila otevře Městskou galerii v Otrokovicích

17.05.2020 11:54

OTROKOVICE - Fotoklub Beseda Otrokovice srdečně zve na výstavu snímků Jaroslava Kvapila, dlouholetého fotografa sledge hokejového týmu SHK LAPP Zlín, u příležitosti autorova významného životního jubilea.
„Vernisáž se bude konat v pondělí 18. května v 18 hodin v Městské galerii Otrokovice, která byla dva měsíce uzavřena. Galerie bude veřejnosti přístupná každý den kromě pondělí od 14 do 18 hodin,“ uvedla tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Mnoho momentek Jaroslava Kvapila ze zápasů v minulosti získalo ocenění ve fotografických soutěžích po celém světě. O tom, že Zlín je dlouhodobě nazýván Mekkou sledge hokeje v ČR, se přesvědčí návštěvníci výstavy, která potrvá do 13. června.

Jaroslav Kvapil fotografuje od studentských let, je členem zlínského Fotoklubu Okamžiky. S fotoklubem vystavoval v České republice, USA, Francii a na Kypru. Obesílá také fotografické soutěže. Jeho snímky byly vystaveny v Argentině, Brazílii, USA, Kataru, Hongkongu, Jižní Koreji a samozřejmě v mnoha zemích Evropy včetně ČR. Celkem takto prezentoval kolem 500 fotografií. Od roku 2003 je nositelem titulu AFIAP, což je titul mezinárodní fotografické federace udělovaný za účast v soutěžích (FIAP = FédérationInternationale de l´ArtPhotographique, mezinárodní nevládní organizace pro uměleckou fotografii, spadající pod UNESCO).

K fotografování sledge hokeje se dostal v roce 2007 vlastně náhodou, když se pokoušel o ztvárnění pohybu ve fotografii. Od té doby fotografuje téměř všechna utkání zlínského sledge hokejového klubu LAPP. Jeho snímky se objevují v denním tisku a hlavně na internetových stránkách nejen zlínského sledge hokejového klubu, ale i na webech dalších klubů v celé ČR.

Zdroj a foto: MěÚ Otrokovice