Veřejné pietní akty na začátku května se v Kroměříži neuskuteční

26.04.2020 07:39

KROMĚŘÍŽ - Město Kroměříž neuspořádá veřejné pietní akty, které připravuje každoročně na první květnový týden jako připomínku osvobození města i celého Československa od německých okupantů.

„Kvůli nebezpečí šíření nákazy koronaviru a s ohledem na zdraví obyvatel města a nařízení vlády, které zakazuje shromažďování více osob a zakazuje pořádání akcí s účastí veřejnosti, se radnice rozhodla shromáždění s položením věnců zrušit,“ informoval tiskový mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

 „Pietní akty u památníku rumunských vojáků na náměstí Míru a u hrobu generála Ludvíka Svobody na městském hřbitově se neuskuteční. Nahradíme je tichou vzpomínkou, které se zúčastní pouze zástupci vedení města,“ uvedl starosta města Jaroslav Němec.

Květnové dny roku 1945 spjaté s osvobozením si každoročně připomínají Kroměřížané, zástupci vedení radnice i členové nejrůznějších organizací z regionu. Pietní vzpomínkové akty s položením věnců jsou příležitostí k setkání pamětníků a k připomenutí nelehkého období českých i světových dějin.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž