Velké náměstí v Kroměříži ožije v létě několika koncerty

11.07.2020 08:27

KROMĚŘÍŽ - Prázdninové dění na Velkém náměstí zpestří živá hudba. „Série koncertů, tentokrát s novým titulem Čtvrtky na Velkém…, provede místní i návštěvníky města mnohými hudebními žánry. Pořadatelé – pracovníci Domu kultury v Kroměříži – pamatovali při sestavování programu také na rozličné věkové kategorie,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.

 „Žánrová pestrost byla jedním z našich hlavních cílů. Objeví se tak i kapely, které v Kroměříži nikdy nehrály, například Penzistor. To jsou zkušení sebeironičtí rockeři s úžasnou pódiovou prezentací. Věřím, že lidé budou po období koronavirového kulturního půstu hodně natěšení. Změnili jsme název prázdninového cyklu a také oproti  loňsku dva koncerty přidali,“ doplnil ředitel Domu kultury Kroměříž Pavel Sedláček.

Cyklus zahájila 9. července rocková kapela z Přerova Penzistor, která hraje – jak sami její členové uvádějí - takzvaný „děd metál“. Na tradiční i soudobou jazzovou muziku pozve návštěvníky 16. července JAZZ QUARTET KM, který si zahrál i s takovými veličinami, jako jsou (a byli) Laďa Kerndl, Eva Emingerová, Peter Lipa či Jaromír Hnilička.
Ve čtvrtek 23. července bude plocha náměstí a pozornost posluchačů patřit zlínské bluegrassové skupině Podjezd. Poslední červencový koncert 30. 7. obstarají Ponožky pana Semtamťuka. Jde o  kapelu pohybující se napříč hudebním spektrem i napříč republikou.

Srpnovou část Čtvrtků na Velkém… zahájí 6. srpna Big Band Holešov. Hudební uskupení čítá na dvě desítky muzikantů a zpěváků. Základ jeho repertoáru tvoří osvědčené swingové kousky.
„ Ve čtvrtek 13. srpna se představí Děvčice, folková kapela z Podolí u Uherského Hradiště, která sice začínala s hity kapel Javory či Fleret, ale už téměř deset let se věnuje autorské tvorbě. O týden později, 20. srpna, dorazí na Velké náměstí malá slovácká dechová hudba Sadovanka s lidovým vypravěčem Slávkem Kubíkem a spoustou známých písniček z Čech, Moravy a Slovenska. Prázdninový hudební seriál koncertů zakončí 27. srpna ‚domácí‘ Polygon, jehož repertoár se opírá o známé pecky mnoha hudebních žánrů od punk rocku až po heavy metal,“ uzavřel Pavel Sedláček.

Všechny koncerty se odehrají na Velkém náměstí. Začátky jsou vždy v 18 hodin a vstup je zdarma.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Měú Kroměříž