Velké Karlovice hostí v sobotu 15. června závod Bike Valachy

14.06.2019 07:15

VELKÉ KARLOVICE – Půvabná příroda Beskyd, jejíž louky právě v těchto dnech kvetou všemi barvami, a k tomu teplé a slunečné počasí: takovou kulisu slibují sportovcům víkendové Velké Karlovice, kde se uskuteční v sobotu 15. června cyklistický závod Bike Valachy.

„Oblíbený cyklistický závod se startem a cílem u hotelu Galik letos mění trasu, která bude navíc o 12 kilometrů delší než dříve. Pravidelní účastníci se tak mohou těšit na tradici s jistou dávkou překvapení. Úpravu si vyžádaly lesní polomy z letošní zimy,“ informovala tisková mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.
„Hlavní závod nově bude mít délku klasických bike maratonů, tedy 50 kilometrů, a pojede se na dvě kola. V každém okruhu bikeři vystoupají na hřeben Vsetínských Beskyd z Miloňova na Pálenici, bude následovat delší trasa po hřebeni až za Třeštík a technický sjezd za horskou chatou Třeštík k hotelu Babská, odtud pak zpět ke Galiku. Krátká trasa na 25 kilometrů bude kopírovat tento hlavní okruh. Cyklisty trasa zavede i na méně známá místa,“ popsal prezident Valachy tour Vladimír Sušil.

Pro děti budou dle věku připraveny závody v sedmi kategoriích na různě dlouhé vzdálenosti – od 100 metrů pro děti do čtyř let až po 8 kilometrů pro nejstarší školáky.

Vítězové si mezi sebe rozdělí finanční odměny 15 tisíc korun a hodnotné dárky od sponzorů. V rámci doprovodného programu bude přichystáno testování horských kol ORBEA, servis kol, na stáncích partnerů bude možné si koupit sportovní oblečení a vybavení.

„Současně už také probíhá registrace do dalšího závodu Valachy tour, do triatlonu Valachy Man, který se tradičně koná u vodní nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově a bývá vyprodán. Aby bylo možné rozšířit startovní listinu, bude Valachy Man letos poprvé dvoudenní. Pátek 2. srpna je vyhrazen hobby sportovcům na krátké trase a dětským závodům, v sobotu 3. srpna se uskuteční hlavní závod na dlouhé trase a závod štafet,“ dodala Martina Žáčková.

Zájemci, kteří se chtějí na Valachy mana dobře připravit, se mohou zúčastnit Triatlonového kempu s Petrem Vabrouškem, nejúspěšnějším českým Ironmanem, a to 11. až 14. července ve Velkých Karlovicích. Trénovat se bude částečně i na trase závodu a u vodní nádrže Na Stanoch.

Více informací: www.valachytour.cz
Vlastimil Langer
Foto: Resort Valachy