Vedení Vsetína uctilo výročí 17. listopadu

17.11.2020 13:59

VSETÍN - Významný státní svátek 17. listopadu si dnes dopoledne připomnělo vedení vsetínské radnice v čele se starostou Jiřím Růžičkou položením kytice a zapálením svíček u Pomníku obětem komunismu v Žerotínově ulici.

„Zatímco v minulých letech probíhaly oslavy tohoto státního svátku za hojné účasti veřejnosti, studentů a také pamětníků a aktivních účastníků listopadových dní roku 1989, letos proběhl pietní akt kvůli epidemiologické situaci pouze v komorním duchu,“ uvedla tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.

Účastníci zavzpomínali na výrazné osobnosti listopadových událostí ve Vsetíně, zejména na Jaroslavu Kudlíkovou, která zapálila jako první ve Vsetíně v bouřlivých listopadových dnech svíčku na náměstí Svobody, a také na frontmana Občanského fóra Aleše Šimaru. Oba významní protagonisté v boji za svobodu ve Vsetíně v minulých dnech zemřeli.

„Významné výročí připomenou také zvony římskokatolického kostela Nanebevzetí Panny Marie, které se rozezní symbolicky v 17 hodin a 11 minut,“ dodala mluvčí rasnice.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Vsetín