Vedení města ocenilo dobré srdce studentek zdravotnické školy

25.06.2020 11:25

VSETÍN  - Netradiční ráno zažily studentky zdravotnických oborů Masarykova gymnázia, Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Vsetín.
„Ve středu 24. června přijaly spolu s ředitelem školy Martinem Metelkou a vyučující Martinou Píškovou pozvání od starosty Jiřího Růžičky a místostarosty Pavla Bartoně ke společné snídani v zasedací místnosti městského úřadu. Při této příležitosti si od představitelů města vyslechly poděkování za dobrovolnou a nezištnou pomoc za nouzového stavu vyvolaného pandemií koronaviru,“ informovala tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.

Studentky Iveta Horká, Tereza Krutilová, Marie Křenková, Natálie Ličková, Eliška Matušková, Simona Řezníková, Barbora Tomanová, Kateřina Žabčíková, Marie Olejníková, Tereza Čunková a Lucie Střílková v době nejpřísnějších hygienických a bezpečnostních opatření neváhaly a z vlastní vůle se přihlásily k pomoci zdravotnickému personálu Vsetínské nemocnice.
 „Doba, kdy vypukla pandemie nového koronaviru, byla hodně těžká. Nikdo netušil, co bude následovat a nakolik je situace vážná. Že jste i v takto nejistém období nabídly pomocnou ruku, je nádherné. Věřím, že si tento postoj zachováte i nadále. Život totiž není jen o penězích a honbě za nimi, ale také o ochotě nezištně pomáhat jiným. Máte můj obrovský respekt a poděkování,“ uvedl směrem ke studentkám starosta Růžička-
„Jsem si dobře vědom, že jste ve zmiňované době musely překonat nejen vlastní obavy, ale také obavy rodičů, kteří dozajista měli strach o vaše zdraví. Nebyla to jednoduchá situace, o to větší uznání zasloužíte,“ dodal místostarosta Pavel Bartoň.

Postoj studentek vyzdvihl také ředitel gymnázia Martin Metelka. „Jsme velice pyšní, že máme v naší škole takové studentky. Já sám jsem v době karantény a nejpřísnějších opatření několikrát navštívil nemocnici. Když jsem tam viděl pomáhat zdravotníkům některou z našich studentek nebo učitelek, byl jsem velmi hrdý,“ prohlásil Metelka, který rovněž ocenil pozvání od představitelů města.
„Děvčata sice nabídla pomocnou ruku zcela nezištně, jistě je ale nyní těší, že jejich aktivitu vedení města tímto způsobem oceňuje. Tento příklad může být správnou motivací i pro ostatní, aby na sobě pracovali a byli ochotni pomáhat jiným, když je to nejvíce potřeba,“ uzavřel Metelka.    
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Vsetín