Ve Zlíně to v pátek bude žít kulturou, a proto: Nespěte, jděte za uměním!

16.05.2019 13:15

ZLÍN - V souvislosti s Mezinárodním Dnem muzeí, který tradičně připadá na 18. května, bude v pátek 17. května ve Zlíně od 19:00 probíhat bohatý kulturní program s mottem Nespěte, jděte za uměním!  
Živo bude na několika místech: V kulturně-vzdělávacím centru 14|15 Baťův institut budou mít návštěvníci vstup zdarma do stálých expozic Muzea jihovýchodní Moravy a Krajské galerie výtvarného umění a program je pro ně připraven v celém komplexu,“ uvedla  Helena Mráčková z Tiskového oddělení Zlínského kraje.

Lidé se mohou těšit na soutěže pro děti, na vystoupení kapely Foxy Hunters a videomappingovou projekci. Rovněž se připojí Vila Tomáše Bati, Galerie Václava Chada, Galerie pod Radnicí, Galerie Horizont, Alternativa – kulturní institut Zlín, Filmový uzel Zlín, Velkokavárna Gulliver a G18 – Galerie fakulty multimediálních komunikací ve Zlíně. Chybět nebudou ani speciální umělecké venkovní instalace přímo v ulicích Zlína, které připravil Zlínský kreativní klastr a HUCOT a. s.
„Bude zřízena speciální linka MHD - historický autobus, který sveze návštěvníky do všech míst na Zlínsku, kde se bude v rámci Galerijní a muzejní noci něco dít. Více informací na www.14-15.cz,“ dodala Helena Mráčková

Také další kulturní organizace ve Zlínském kraji připravují v blízké době k Mezinárodnímu dni muzeí program pro své návštěvníky. Konkrétní nabídka je zveřejněna na webu:

https://www.cz-museums.cz/web/festival_muzejnich_noci/.

Vlastimil Langer
Foto: www.kr-zlinsky.cz
Zdroj: www.kr-zlinsky.cz