Ve Zlíně kradli školáci i mladík z Přerovska

09.01.2019 17:49

ZLÍN – K několika zadrženým zlodějům vyjížděly v úterý 8. května hlídky Městské policie Zlín. Zvláště zaujaly případy školáků, kteří se na krádež předem připravili a mladého zloděje, který se údajně inspiroval politikou.
„V odpoledních hodinách byla hlídka MP Zlín přivolána do supermarketu na sídlišti Jižní Svahy, kde pracovník ostrahy přistihl při krádeži trojici školáků, kteří si políčili na sladkosti, ale překvapivě také na pevný podpalovač a sirky,“ uvedl Pavel Janík I. zástupce ředitele MP Zlín.
Strážníci zde zastihli pouze dva chlapce ve věku kolem 10 let, třetímu, který měl vše zosnovat, se podařilo z místa utéct. „Hlídka MP Zlín však z místní znalosti velmi rychle přišla na jeho totožnost a tak se zakrátko opět shledali na blízké služebně, kam si je poté přišli vyzvednout jejich rodiče,“ dodal Pavel Janík.
Přibližně o hodinu později vyjela jiná hlídka MP Zlín do velkoplošné samoobsluhy v centru Zlína, kde byl přistižen při krádeži čokoládového krému 23letý muž z okresu Přerov.
„Mladík se k protiprávnímu jednání doznal a odůvodnil je tím, že pod vlivem návykové látky tropí hlouposti a své vyjádření odhodlaně doplnil tvrzením, že když krade předseda vlády, bude on také,“ vysvětlil Janík.
V tomto případě strážníci podezření z přestupku proti majetku oznámili k dalšímu projednání správnímu orgánu.
Text a foto: Vlastimil Langer