Ve Zlíně bude soutěžit mládežnická špička sportovního lezení

17.05.2019 19:18

ZLÍN – Závod Českého poháru mládeže v lezení na obtížnost se v sobotu 18. května uskuteční ve Zlíně v Lezeckém centru Vertikon-Singingrock. Záštitu na závodem převzal primátor města Zlína, který se akce osobně zúčastní.
„V soutěži se představí celá mládežnická špička sportovního lezení v kategoriích U10, U12, U14 (do 14ti let) a nebudou chybět také závodníci ze Slovenska či Polska,“ uvedl za pořadatele Miroslav Bodanský.

Závod začne v 9:30 dopoledne, kdy se polezou dvě kvalifikační cesty stylem flash a ve 14:00 přijde na řadu  velké finále, do kterého z kvalifikací postupuje vždy osm nejlepších závodníků každé kategorie. Účast se bude pohybovat v rozmezí 100 - 140 závodníků a atraktivní lezecké cesty pro ně přijedou připravit jedni z nejzkušenějších stavěčů současnosti Vilém Chejn a Viktor Pařízek z Prahy.

O hladký průběh akce se bude starat třicetičlenný členný realizační tým a chybět nebude ani doprovodný program. V přestávce před finálovým kolem bude k vidění Parcour exhibice v podání borců z oddílu Sportovní gymnastiky Zlín,“ dodal Miroslav Bodanský.