Ve Zborovicích se zhroutil starý dům a ohrozil okolní stavby

18.05.2019 10:14

ZBOROVICE – Část starého rodinného domu ve Zborovicích na Kroměřížsku se v pátek 17. května večer zhroutila a hrozilo poškození okolních staveb. „Přivolaní hasiči proto evakuovali obyvatele sousedního domu, nikdo nebyl zraněn,“ informoval dnes Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.

Žádost o pomoc v obci Zborovice přijali hasiči na tísňové lince včera ve 20:08 hodin. Podle oznamovatele zde došlo k částečnému zhroucení starého rodinného domu a hrozilo nebezpečí poškození dalších staveb.

„Krajské operační středisko na místo ihned vyslalo jednotky profesionálních hasičů z Morkovic-Slížan a Kroměříže, se speciálním technickým kontejnerem také jednotku ze stanice Zlín. K události vyjel i velící důstojník směny a dobrovolné jednotky ze Zborovic a Zdounek,“ upřesnil mluvčí hasičů.

„Velitel zásahu na místě zjistil, že část stěny starého neobydleného domu se zhroutila a došlo k narušení jeho statiky. Vzhledem k velkému poškození starého objektu nebylo možné provést ani neodkladné pažení a proto si velitel zásahu vyžádal statika,“ sdělil Pavel Řezníček.
Statik po posouzení stavu zakázal vstup do obou objektů až do doby demolice. Prostory proto hasiči zabezpečili páskou a po odpojení plynu a elektřiny ve 23:28 hodin místo předali starostovi obce, který v nejbližších dnech zajistí další nutné úkony.
Evakuované osoby si podle Řezníčka na nezbytnou dobu zabezpečily ubytování v jiných prostorách.

Foto: HZS Zlínského kraje