Ve Vsetíně začala akce Ukliď si svůj sklep

03.06.2020 11:12

VSETÍN - Město Vsetín ve spolupráci s Technickými službami Vsetín, s. r. o., nabízí všem občanům s trvalým pobytem na Vsetíně, kteří se chystají vyklízet své byty, domy či sklepní prostory a chtějí se zbavit přebytečných, zničených a nefunkčních věcí, výhodnou akci na přistavení velkoobjemového kontejneru k jejich bydlišti.

„Žádají také, aby lidé objemný odpad neukládali na sídlištích v blízkosti popelnic určených výhradně pro komunální odpad. Občané mohou využít zvýhodněnou cenu za přistavení kontejneru, která trvá od 1. června do 31. července. Tato akce je vhodná především pro sdružení vlastníků jednotek, bytová družstva či pro spojení více majitelů nemovitostí,“ informovala tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.

Akční cena je pouze 1100 Kč bez DPH za přistavení kontejneru na jeden den a odvoz velkoobjemového odpadu včetně jeho likvidace, kterou hradí město Vsetín. „Tato akce by měla být pro občany motivací udělat si pořádný jarní úklid. Ti, kteří si kontejner objednají a budou za něj platit, si navíc pohlídají, aby jim do něj nevkládal odpad nikdo cizí,“ uvedl ředitel Technických služeb Vsetín Jan Štěpaník s tím, že v minulých letech se často stávalo, že do kontejnerů umístěných volně na sídlištích ukládali odpad i lidé, kteří ve městě vůbec nebydleli, nebo firmy. Pro ty tato akce určena není.

Pro menší množství odpadu je možné si v technických službách zapůjčit i přívěsný vozík. „Půjčovné včetně DPH za jeden den činí 220 korun, cena za víkend od pátku do pondělí je 440 korun. Uložení a likvidaci objemného odpadu i v tomto případě hradí město Vsetín,“ nabízí další službu Jan Štěpaník.

Objednat přistavení kontejneru či informovat se na podmínky můžete v Logistickém centru odpadů Bobrky na tel. č.: 733 627 738. Rezervace vozíků je možná na tel. č.: 571 428 890 a 733 678 995 nebo na www.tsvsetin.cz/pujcovna-voziku

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Vsetín