Ve Vsetíně se loni zvýšil počet uzavřených sňatků

12.02.2017 12:57

VSETÍN - V loňském roce uzavřelo svazek manželský na Vsetíně 98 manželských párů. „I když některé páry preferují styl života single, v loňském roce se ve Vsetíně rozhodlo legalizovat společný život formou sňatku o 14 párů více než v roce 2015. Z uzavřených sňatků v roce 2016 bylo 85 občanských a 13 církevních,“ uvedla tisková mluvčí vsetínsjké radnice Adéla Kousalová.
„Mezi novomanželi jsou oblíbeným místem pro konání svateb prostory vsetínského zámku, a to jak vnitřní, tak i venkovní. S ohledem na rekonstrukci byl zámek pro svatby zpřístupněn loni v červnu a do konce roku se zde konalo 17 svateb,“ vyjmenovává matrikářka vsetínské radnice Barbora Hrčková.
Největší počet manželství v loňském roce bylo uzavřeno v obřadní síni vsetínské radnice a z celkového počtu je to téměř jedna polovina. Loni v dubnu byla také jako úřední místnost pro uzavírání manželství schválena historická budova Maštaliska. Svatebčané ale o tyto prostory nemají příliš velký zájem, a v loňském roce se zde konaly pouze tři obřady. Zákon však umožňuje volit i netradiční místa, a tak si své ANO řekli novomanželé vloni například v penzionech V Hluboké, Rozmarýn či U Vychopňů.
Vlastimil Langer
Ilustrační foto: Archiv KNZ