Ve vinařství Víno Zlomek & Vávra to pořádně perlí!

08.07.2020 14:41

BORŠICE U BLATNICE - Po téměř roční přípravě přichází vinařství Víno Zlomek & Vávras převratnou novinkou. Je to PERLÍTO, osvěžující perlivý nápoj, vyrobený z vína a ovocných šťáv. Má nižší obsah alkoholu a chuť pravého ovoce. Nejlépe chutná ledově vychlazený nebo jako míchaný drink.

„Klienti se s těmito nápoji mohou blíže seznámit prostřednictvím nových webových stránek, jejichž název odráží hlavní vlastnost těchto vín: www.perlito.cz. Vinaři k přípravě nové edice využili také téměř tři měsíce, kdy museli pozastavit jiné činnosti kvůli nařízením, vztahujícím se k pandemii COVID-19,“ informovala Magda Pekařová, tisková mluvčí Skupiny SYNOT.

„Neumíme sedět s rukama v klíně, tak jsme v rámci možností pracovali naplno i v této době. I díky tomu jsme celý projekt, který je jediným svého druhu v naší zemi, stihli dokončit. Nevíme o tom, že by podobný produkt někdo na tuzemském trhu nabízel,“ uvedl vinař Tomáš Vávra.
„Jsme přesvědčeni o tom, že nápoj vzbudí zájem především u mladé generace, pro kterou je také primárně určen. Pochutnají si na něm však úplně všichni, což byl ostatně náš primární cíl. Naše PERLÍTA jsou lehká a svěží – ideálně ledová pro letní období,“ dodal vinař.

PERLÍTA se mohou trefit do chuti opravdu každému milovníkovi lehkých vín či perlivých ovocných vín. Upoutají nejen svou svěží chutí s nízkým obsahem alkoholu, ale také atraktivním balením. Velmi příznivá je i cena, kdy se konečná částka za láhev drží pod hranicí sta korun českých. V nabídce je několik ovocných variant: jahoda, meruňka, malina, broskev, hruška, rybíz, grep a višeň. U každého druhu je navíc graficky zobrazena míra sladkosti.

„O naše PERLÍTA lidé projevují velký zájem již několik týdnů. Láká je varianta nápoje, který má nižší obsah alkoholu, chuť pravého ovoce, žádný přidaný řepný cukr či umělá barviva. Řada zájemců do našeho vinařství přijela dokonce osobně. V prodeji jsou však PERLÍTA až nyní, a to například v areálu Sklepy Mařatice, na eshopu www.perlito.cz, nebo v sídle našeho vinařství v Boršicích u Blatnice,“ vysvětlil vinař Libor Zlomek.

Vinaři se shodují v tom, že Češi a Moravané jsou velmi kreativní a rádi sami vyrábějí nejrůznější koktejly a míchané drinky. Proto také ke každému druhu PERLÍTA na nové webové stránky doplnili tipy na výrobu osvěžujícího míchaného nápoje, jehož hlavní ingrediencí je samozřejmě právě PERLÍTO.

Rodinné vinařství Víno Zlomek& Vávra je nejen ukázkou kvality produktů, které se těší oblibě u nás i za hranicemi, ale také tradice, rodinné soudržnosti a síly přátelství dvou rodin ze Slovácka. V srpnu 2019 navíc vstoupilo do nové etapy své existence, když v Boršicích u Blatnice otevřelo nové vinařství. Přestože si tato společnost stále zachovává charakter rodinného vinařství ze slovácké vinařské podoblasti, při výrobě vína se teď může spolehnout na jedno z nejmodernějších výrobních zázemí v celé České republice. Kromě toho Víno Zlomek & Vávra provozuje oblíbený areál Sklepy Mařatice.

Zdroj a foto: Magda Pekařová, tisková mluvčí Skupiny SYNOT